Aktuality > Beseda s mistrem světa v boxu

Beseda s mistrem světa v boxu

31.1.2019

Ve středu 31. ledna se uskutečnila v tělocvičně školy beseda s Vasilem Ducárem. Vasil Ducár (*20. prosince1989) svou sportovní kariéru započal plaváním, kterému se věnoval do 15- ti let v TJ Znojmo a fotbalem, který hrál do svých 22 let. K bojovým sportům se dostal až na vysoké škole, kdy začal s thaiboxem. Po půl roce trénování naskočil do prvních amatérských zápasů a k tomu navázal i amatérský box a později MMA. V amatérském boxu má kolem 120- ti zápasů z toho 100 výher a titul MČR z roku 2015. V thaiboxu a v K1 má kolem 30- ti zápasů a z toho 28 výher a držitelem titulu MČR z roku 2014. Champion KOK pyramidy z roku 2016 v profiboxu má 8 zápasů, 7 výher, jednu remízu a titul WBF.

Žáci se dozvěděli základní pravidla boxu, jak probíhají zápasy a soutěže a různé zajímavosti z prostředí vrcholového sportu. Někteří odvážlivci mohli také s Vasilem porovnat síly.