Aktuality > Animační dílna inspirovaná příběhem obrazu

Animační dílna inspirovaná příběhem obrazu

26.4.2019

Žáci 6. třídy se zúčastnili v rámci předmětu Multimediální výchova zajímavého projektového dne. V univerzitním kině Scala absolvovali vzdělávací program zaměřený na rozvoj filmové audiovizuální výchovy ve školní výuce s názvem: Animační dílna inspirovaná příběhem obrazu. Pomocí techniky ploškové animace vytvořili krátký film, který je inspirova­ný příběhem obrazu „Obležení Brna Švédy“ ze sbírky Muzea města Brna. Žákům byla přiblížena nejenom tato historická událost, kdy hrdinství Brňanů zvítězilo nad přesilou švédského vojska, ale byli i obeznámeni s principy a technologií vzniku animovaného filmu. Žáci pracovali v malých skupinách nad zadanými úkoly, na konci programu vytvořily všechny skupiny společný film.

Program začal v historické expozici Muzea města Brna, přímo před originálem obrazu, kde se o výklad postaral erudovaný pracovník. Následně dílna pokračovala v Univerzitním kině Scala.

-5.jpg