Aktuality > Základní škola > Aktuality > Projekt Merry Christmas

17.12.2014

17. prosince 2014 jsme měli ve škole projektový den s názvem

Merry                      Christmas.

Projekt byl zaměřen na vánoční tradice anglicky mluvících zemích ve srovnání s našimi. Zapojili se všichni žáci, kteří se učí anglický jazyk.

Žáci dostali pracovní listy My Christmas Book, do kterých kreslili a zapisovali anglická slovíčka, se kterými se seznamovali např. při zdobení vánočního stromečku. Napsali si názvy vánočních dnů, lepili obrázky vánočních symbolů, zpívali koledy i populární vánoční písně. Žáci se dozvěděli, kdo naděluje dárky dětem v Británii a kdo v USA. Naučili se také posílat elektronické pohlednice k Vánocům. Společně si podle anglického receptu upekli Brownies a po obchůzce všech stanovišť je s chutí snědli.

Aktivit, které je čekaly, bylo mnoho. Nikdo se nenudil a mnozí si jistě zapamatovali mnoho nových poznatků.

Dík patří našim deváťákům, kteří se o mladší žáky na jednotlivých stanovištích starali a pomáhali jim zvládnout všechny úkoly z pracovních listů. Po skončení akce se jako porota pustili do opravování a sčítání bodů.

Za pozornost stojí zmínka, že hned 9 žáků získalo plný počet bodů!

O konečném pořadí nakonec rozhodovaly obrázky z titulní strany pracovního listu.

Tady je pětice nejlepších: Tomáš Kuldán, Hana Bulínová, Jaromír Fousek,

Beata Richterová, Daniel Ambrozek