Aktuality > Základní škola > Aktivity školy > Velikonoční dílny v roce 2010

Velikonoční dílny v roce 2010

Radostnou atmosféru nadcházejících svátků jara si naše děti navodily poslední den před prázdninami  prostřednictvím Velikonočních dílen.

Žáčci prvního stupně si mohli vyzkoušet některé z velikonočních zvyků – např. pletení pomlázky, výroby závěsných dekorací, barvení vajíček netradičními metodami, vytváření papírových ozdob na vajíčka a zdobení velikonočních perníčků. Děti se nadšeně vrhly do práce a mohly být s jejími výsledky více než spokojeny.

Tvůrčí štafetu pak od svých mladších spolužáků převzali žáci druhého stupně, kteří pod laskavým vedením zkušené aranžérky vytvářeli krásné velikonoční vazby. Děti si měly možnost vybrat z široké škály proutí, kvetoucích větviček a různých nápaditých doplňků. Netradiční spojení živých přírodních materiálů s pestrobarevnými umělými květy vytvořilo jistě příjemnou sváteční atmosféru v mnoha domácnostech.

Fotky z akce:

Velikonoční dílny - fotogalerie ke zhlédnutí