Aktuality > Základní škola > Aktivity školy > Setkání dětí s SPU na ZŠ Václavském náměstí ve Znojmě

Setkání dětí s SPU na ZŠ Václavském náměstí ve Znojmě

22.2.2011

Vybraní žáci se specifickými poruchami učení (dále jen SPU) naší školy se v úterý 22.2.2011 zúčastnili projektového dne ZŠ Václavské náměstí ve Znojmě "Setkání dětí s SPU". Pedagogové a žáci jim představili učební pomůcky vzniklé v rámci projektu podporovaného Evropskou unií pro vzdělávání dětí s SPU. Děti navštívili učebnu hudební výchovy, kde si vyzkoušely hru na různé hudební nástroje a otestovaly si znalosti v oblasti populární hudby. U interaktivní tabule se seznámily se speciálním výukovým programem pro dyslektiky. V keramické dílně měly možnost vyrobit si malou plastiku z modelovací hmoty jako upomínku na tento zajímavý den. Ve dvou dalších učebnách potom zkusily i práci s rozmanitými učebními materiály a pomůckami pro český jazyk i matematiku. Dětem se toto seznámení s výukou na jiné škole velmi líbilo a odnesly si z něj jistě příjemný zážitek.

FOTKY ZE SETKÁNÍ DĚTÍ S SPU - ZŠ Václavské náměstí Znojmo - 22.2.2011