Aktuality > Základní škola > Archiv článků > Návštěva kanadské studentky Elizabeth Lenny

Návštěva kanadské studentky Elizabeth Lenny

23.1.2014

23. ledna 2014 jsme měli příležitost přivítat v naší škole vzácného hosta, kanadskou studentku Elizabeth Lenny.

Žáci 8. a 9. třídy měli možnost besedovat s dívkou anglicky. Ptali jsme se na její zájmy, názory i cestovatelské zážitky. Zajímalo nás, jak se jí líbí v Česku, jak strávila Vánoce v české rodině, co je její oblíbené jídlo.... Hovořili jsme také o hudbě a zazpívali si společně dvě anglické a jednu českou píseň. Elie jsme provedli po celé škole. Také mladší žáci měli možnost pozdravit se s ní.

Na závěr se nám Elie pochlubila, co už umí říct česky. Zvládla velmi dobře i zrádné české slovo řeřicha.

Pro mnohé to byla první příležitost mluvit anglicky s rodilým mluvčím. Tři vyučovací hodiny nám utekly jako voda.

FOTOGALERIE z návštěvy Elizabeth Lenny