Aktuality > Korunovační klenoty a Technické muzeum Brno

Korunovační klenoty a Technické muzeum Brno

21.4.2015

Zájemci ze 4. – 9. ročníku naší školy se 26.3.2015 vydali do Brna, kde mohli v Letohrádku Mitrovských obdivovat velmi zdařilé repliky českých korunovačních klenotů zlatnického mistra Jiřího Urbana a manželů Cepkových. Výstava byla zaměřena na období gotiky, dobu vlády Karla IV. Představovány byly historické zbraně, dobové oblečení a obuv, mince, listiny s pečetěmi a také model hradu Karlštejna.

Exkurze pokračovala návštěvou Technického muzea. Zde se žákům asi nejvíce líbila Ulička řemesel, která věrně dokumentuje život drobných řemeslníků v období první republiky na brněnském předměstí. V technické herně si mohli vyzkoušet praktickou formou různé zákony fyziky a potom už zbylo málo času k prohlídce sportovních motocyklů, historických automobilů a jiných technických exponátů.