Aktuality > Základní škola > Aktuality > Informace k zájezdu do Anglie

Informace k zájezdu do Anglie

přibývá dotazů od zájemců o zájezd do Anglie, proto jsem sepsala doplňující informace.

V úvodu bych chtěla podotknout, že jsem pro žáky zorganizovala již tři výjezdy do Británie, takže mám jisté zkušenosti a možnost srovnávat.

Tentokrát děti projevily zájem navštívit unikátní atrakci – ateliéry, kde se natáčela série filmů o H. Potterovi. Samozřejmě by se nevynechaly tradiční atraktivity Londýna. Do programu by se měla vejít také návštěva venkovského sídla královny a město Windsor nebo univerzitní město Cambridge. (Upřesním později, obě místa stojí za návštěvu.)

Hledání nejlepší varianty zájezdu a CK jsem věnovala mnoho času. Na první pohled levné zájezdy totiž vždy skrývají dodatečné nutné výdaje. Dostupné možnosti shrnuji níže v přehledu.

Žákům nabízím variantu C, neboť upřednostňuji kvalitní služby před nízkou cenou. Varianty A, B nezaručují, že bude dostatek času na návštěvu památek (např. Tower s korunovačními klenoty) a jízdu na London Eye – obřím vyhlídkovém kole, takže cestující ujedou téměř 1500 km a mohou zůstat jen vnějšími pozorovateli. Doporučuji ubytování v rodinách, kde dostanou děti příležitost nahlédnout do života anglické domácnosti a jsou vystaveny kontaktu s rodilými mluvčími. (Zkušenosti mi potvrzují, jak obrovskou motivaci pro studium angličtiny tato skutečnost představuje! A pro děti je to zážitek na celý život. Podotýkám, že nikdo není v rodině ubytován sám.) Možnost celodenní stravy pro děti rovněž považuji za důležitou.

Varianta A: cena 3.000 Kč

1. den: cesta do Anglie
  2. den: pobyt v Londýně (v rychlosti jen minimální část památek Londýna + ateliéry), večer cesta domů
  3. den: cesta zpět