Horní menu

Aktuality


Okresní finále florbalu dívek

Datum konání: 9. 3. 2015

23.1.2015 se družstvo dívek naší školy zúčastnilo Okresního finále florbalu. Po vyrovnaných bojích, kdy v žádném zápase ve skupině děvčata neprohrála, postoupila až do semifinále, kde těsně podlehla pozdějším vítězkám, takže z toho bylo nakonec třetí místo.

Děvčata zaslouží pochvalu za výborný sportovní výkon.


Publikováno 9. 3. 2015 11:33

Rozhodnutí o přijetí žáků k základnímu vzdělávání

Datum konání: 17. 2. 2015

Seznam dle registračních čísel.pdf


Publikováno 17. 2. 2015 11:53

Zápis do 1. třídy

Datum konání: 23. 1. 2015

 

V pátek 23. ledna 2015 od 13 do 16 hodin se konal zápis do 1. třídy základní školy pro školní rok 2015/2016.

FOTO


Publikováno 9. 2. 2015 8:06

Ročníkové práce

Datum konání: 18. 12. 2014

Ve čtvrtek 18. 12. prezentovali žáci deváté třídy své ročníkové práce pedagogům a mladším spolužákům. Jako každoročně i letos si zvolili témata blízká jejich zájmům. I žáci, kteří nevynikají obecnými znalostmi ve škole, překvapili rozsahem a hloubkou znalostí v jim blízkém oboru. Někteří svá vyprávění obohatili o zajímavé názorné ukázky.

Porota, složená ze zástupců pedagogického sboru i žactva, nakonec vybrala tři nejlepší práce:  

1. Chovatelství Filipa Doležala

2. Požární sport Lukáše Pokorného

3. Paintball Tomáše Padrty

 

Také náměty ostatních prací svědčí o rozmanitosti zálib našich dětí…..

Zlatý retrívr – Martin Binder

Ninjustu – Jakub Holeček

Jawa Pionýr – Matěj Tesař

One Direction – Karolína Bindrová

Já a myslivost – Barbora Kloudová

Keybord – Kateřina Kloudová

Výtvarné umění a já – Terezie Šobová

Dům dětí a mládeže – Daniela Vydrová

Florbal – Michaela Filipovszká

 

FOTO


Publikováno 7. 1. 2015 12:19

Projekt Merry Christmas

Datum konání: 17. 12. 2014

17. prosince 2014 jsme měli ve škole projektový den s názvem                      

                       Merry                      Christmas.

 Projekt byl zaměřen na vánoční tradice anglicky mluvících zemích ve srovnání s našimi. Zapojili se všichni žáci, kteří se učí anglický jazyk.

Žáci dostali pracovní listy My Christmas Book, do kterých kreslili a zapisovali anglická slovíčka, se kterými se seznamovali např. při zdobení vánočního stromečku. Napsali si názvy vánočních dnů, lepili obrázky vánočních symbolů, zpívali koledy i populární vánoční písně. Žáci se dozvěděli, kdo naděluje dárky dětem v Británii a kdo v USA. Naučili se také posílat elektronické pohlednice k Vánocům. Společně si podle anglického receptu upekli Brownies a po obchůzce všech stanovišť je s chutí snědli.

 Aktivit, které je čekaly, bylo mnoho. Nikdo se nenudil a mnozí si jistě zapamatovali mnoho nových poznatků.

Dík patří našim deváťákům, kteří se o mladší žáky na jednotlivých stanovištích starali a pomáhali jim zvládnout všechny úkoly z pracovních listů. Po skončení akce se jako porota pustili do opravování a sčítání bodů.

Za pozornost stojí zmínka, že hned 9 žáků získalo plný počet bodů!

O konečném pořadí nakonec rozhodovaly obrázky z titulní strany pracovního listu.

Tady je pětice nejlepších: Tomáš Kuldán, Hana Bulínová, Jaromír Fousek, 

                    Beata Richterová, Daniel Ambrozek

 Fotky zde


Publikováno 18. 12. 2014 14:05

Beseda o životě v USA

Datum konání: 17. 12. 2014

Žáci 8. a 9. třídy měli možnost besedovat o životě v USA a o možnostech a podmínkách studijních pobytů v zahraničí s naší bývalou žákyní Marií Vrbkovou, která se nedávno vrátila z roční stáže v USA.

Marie Vrbková se s námi podělila o své zážitky a zkušenosti. Přinesla s sebou prezentaci s fotografiemi hostitelské rodiny, americké školy a svých nových přátel z různých koutů světa. Všem se moc líbilo sako, které dostala na začátku pobytu a po vzoru svých kolegů je vyzdobila odznáčky z míst, která během pobytu navštívila.

 

FOTKY Z BESEDY KE ZHLÉDNUTÍ ZDE


Publikováno 18. 12. 2014 10:27

ADVENTNÍ KONCERT V KOSTELE SV. PETRA A PAVLA

Datum konání: 16. 12. 2014

Tradiční adventní koncert se uskutečnil 16. prosince v kostele sv. Petra a Pavla v Mikulovicích. Mimo klasických koled zazněly i méně známé vánoční písně, které zazpívali žáci místní základní školy pod vedením paní učitelky Jitky Vlčkové a hudební kroužek pod vedením pana ředitele Ivo Bílka. Vystoupení příjemně navodilo atmosféru přicházejících svátků, což potvrdily i pozitivní ohlasy početného publika.

 

Další fotky zde

 


Publikováno 19. 12. 2014 11:30

„Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!?“

Datum konání: 15. 12. 2014

Jihomoravský kraj ve spolupráci se středními školami, zaměstnavateli a dalšími zainteresovanými subjekty vydává edukativní brožuru s názvem „Končíš základku? Kam dál, aby to stálo za to!?“. Vydáním této brožury si klademe za cíl usnadnit budoucím středoškolákům, ale i jejich rodičům, výchovným poradcům, pedagogům a veřejnosti orientaci v konkrétních možnostech dalšího rozvoje absolventa základní školy. Brožura nabízí aktuální a souhrnné informace, které by mohly pomoci při profesní orientaci a rozhodování žáka základní školy, kam dál.

(více informací naleznete ZDE)


Publikováno 15. 12. 2014 12:12

Vánoční putování Evropou

Datum konání: 11. 12. 2014

11. prosince 2014 se deváťáci vypravili v rámci výuky zeměpisu na výstavu Vánoční putování Evropou do Minoritského kláštera ve Znojmě.

Prohlédli si vánoční výstavku v SOU Dvořákova a prošli si svátečně vyzdobené město. Hlavním cílem byla výstava o vánočních tradicích a zvycích v různých koutech Evropy. Zatímco zajímavosti o Vánocích v Británii jmenovali sami, informace z jiných zemí pro ně byly často překvapující.

Několik otázek pro vás:

Věděli byste, že v Itálii naděluje dárky čarodějnice Befana?
Napadlo by vás, že sv. Mikuláš dal podobu postavě Santa Clause? A že se známý Santa objevil poprvé jako propagační postavička ve vojenském táboře v době války Severu proti Jihu? A že jeho jméno vzniklo zkomolením holandského Sinterklaas?
Slyšeli jste o tom, že slavení pravoslavných vánočních svátků bylo v Rusku zakázáno a slavil se pouze Nový rok s dědou Mrázem?
Věděli jste, že v Řecku se zdobí a osvětlují o Vánocích lodě?
Uhodli byste, jakou podobu má španělský Vánoční strýček? Najdete ho na jedné z našich fotografii. Děti mu namalovaly obličej a vyrobily nožičky, krmily ho a zakrývaly, aby neprochladl.

 

FOTKY Z VÁNOČNÍHO PUTOVÁNÍ EVROPOU KE ZHLÉDNUTÍ ZDE


Publikováno 16. 12. 2014 12:49

Vesmír očima žáků

Datum konání: 28. 11. 2014


Publikováno 2. 12. 2014 15:02