Horní menu

Aktuality


VÝLET PRAHA

Datum konání: 10. 6. 2014 - 11. 6. 2014

39 žáků z 5. – 9. třídy 
Dvoudenní výlet do Prahy? To není špatný nápad …
Ubytování v hotelu se snídaní a večeří? Ušlo to
Počasí? Vedro, strašné vedro.
Židovské město? Dobrý začátek.
Ungelt a kostel sv. Jakuba? Zajímavý příběh o useknuté ruce.
Týnský chrám? Povznášející zážitek.
Staroměstská radnice s orlojem? Hezké postavičky.
Nákupy v Palladiu? Supermoderní nákupní centrum. (MŠ a AK se ztratily, ale zase se našly.)
Václavské náměstí? Hodně velké. Svatý Václav na nás shůry shlížel.
Cestování metrem a tramvají? Vzrůšo. A nikdo se neztratil!
Výhledy z Petřínské rozhledny? Dech beroucí. A nikdo nespadl!
Zrcadlový labyrint na Petříně? Tam jsme se nasmáli!
Jízda lanovkou? K udušení. Ale nikdo se neudusil.
Betlémská kaple? O té jsme se učili. My ještě ne.
Muzeum Karlova mostu? Hodně zajímavé a poučné. 
Projížďka na lodičkách kolem Karlova mostu s občerstvením? Super! A nikdo se neutopil.
Karlův most? Určitě musíte vidět. A sáhnout si na sv. Jana Nepomuckého.
Občerstvení v McDonald´s? I´m Lovin´ It.
Pražské Jezulátko? Má v muzeu spoustu oblečků z různých zemí.
Pražský hrad? Největší na světě. Krásné výhledy. Strašný kopec.
Cisterny s vodou před vstupní branou? Skvělé osvěžení v tropickém horku.
Katedrála sv. Víta? Ohromující. Škoda, že byla krypta zavřená.
Vladislavský sál? Rytíři sem vjížděli na koních. My jsme šli po svých.
Kopie korunovačních klenotů? Nádherné. Všichni si je fotili, přestože to bylo zakázané …
Zlatá ulička? Miloučká a mrňavá. 
Daliborka? Mučicí nástroje neradno zkoušet.

Výlet se nám opravdu vydařil. 
Kdo tam nebyl, o mnoho přišel.
 

POVÍDÁNÍ KE STAŽENÍ V PDF

FOTOGALERIE Z PRAHY KE ZHLÉDNUTÍ


Publikováno 16. 9. 2014 20:40

Škola v přírodě 2014 - Napsaly děti

Datum konání: 8. 6. 2014 - 11. 6. 2014

Přijeli jsme na Ranč u řeky v Tavíkovicích. Potom jsme se ubytovali a večer jsme spali. Jako každý den jsme měli rozcvičku a snídani. Moc dobrou. Druhý den jsme šli do Přeskač do podzemí. Třetí den jsme se šli koupat do Tavíkovic. Čtvrtý den jsme si hráli různé hry a soutěže. A večer jsme měli stezku odvahy. A taky před stezkou odvahy jsme měli táborák a jezdili jsme na koních. A dnes už jedu domů a musím si sbalit.
Hanička

Škola v přírodě 2014 3. třída
V neděli jsme sem přijeli a pak jsme šli ven. Šli jsme se projít do lesa, a potom jsme hráli přehazovanou.
V pondělí jsme se ráno probudili a šli jsme na rozcvičku, a pak jsme měli snídani a po snídani jsme se šli učit. A pak jsme měli oběd a po obědě jsme měli polední klid. Po poledním klidu jsme šli do Přeskač do podzemí a kostela. Pak jsme se koupali.
V úterý jsme měli snídani a šli jsme se učit. Pak jsme měli oběd a polední klid. A pak jsme šli do Tavíkovic, do Domu u lesa se koupat.
Ve středu měli jsme snídani, a pak jsme chodili po třech do lesa, tam jsme hledali papírky na body. A pak jsme se koupali a tu hru vyhráli. Martin, Dominik a Pepa vyhráli v čase.
Ve čtvrtek po snídani jsme hráli stopovanou a zpátky jsme jeli traktorem.
Martin Polák

Škola v přírodě
V neděli jsme přijeli na školu v přírodě. Bydlíme v hotelu. Mám pokoj č. 15, jsem tam s Nelčou a Andrejkou. V pondělí jsme šli 3 km do Přeskač do podzemí a další 3 km na Ranč u řeky. Pak jsme se převlékli do plavek a šli jsme do bazénu si zaplavat. Ten bazén stojí před hotelem, a když jsme už nechtěli, tak jsme se na dlaždičkách opalovali. V úterý jsme šli do Tavíkovic, do bazénu. Kde jsme hráli ve vodě různé soutěže např. o nejrychlejšího plavce, hledání věcí pod vodou a šli jsme do vířivky a ještě jsme skákali do vody. Když jsme přišli do hotelu, tak jsem se šli koupat před hotel do studeného bazénu, protože bylo horko. Ve středu jsme se učili. Až jsme se doučili, měli jsme soutěž. V té soutěži jsme šli 2 třeťáci a 1 prvňák, byla to soutěž o rychlosti a chytrosti. Pak jsme se zase šli koupat do studené vody, protože bylo zase vedro. A za chvíli jsme šli na oběd. Pak po obědě byl polední klid, kdy si můžeme hrát různé hry a odpočívat. A potom jsme šli znovu do bazénu. Pak jsme hráli hry. Andrejka donesla Uno, tak někdo s námi hrál Uno. Potom jsme dělali soutěž hádání písniček. Pak jsme měli diskotéku, kde jsme tancovali a měli jsme soutěž v tancování a vyhrál to Josef Chaloupka a Iveta Divišová. A pak kdo chtěl, tak šel jezdit na koni a pak jsme šli opékat špekáčky. Potom jsme měli diskotéku a stezku odvahy. Dnes jsme hráli stopovanou, pak jsme jeli traktorem a každý řídil. Pak jsme jeli vlečkou na třešně a trhali jsme je z vlečky. A jeli jsme dál až na Ranč. A pak jsme si zabalili a šli jsme dolů a hrajeme hry, a když přijdou rodiče, jedeme domů.
Beáta Richterová

Ranč u řeky v Tavíkovicích
Jednoho krásného dne, v neděli, jsme přijeli na školu v přírodě.
První den: Šli jsme do Přeskač a tam jsme šli do podzemí a byly tam úlomky keramiky.
Druhý den: Jsme šli na koupání do Tavíkovic do Domova u lesa a tam jsme byli ve vířivce.
Třetí den: Jsme hádali a chodili v lese a museli jsme najít praporky a lístečky, které jsme museli hádat. A také jsme měli stezku odvahy. Já jsem šla s Andrejkou, Beou, Nelčou, Ivetkou a Mirkem.
Čtvrtý den: Hráli jsme stopovanou, kde nás už bolely nohy z hrbolů. Potom jsme se vraceli traktorem a já jsem ho také řídila. A už jedeme domů
Ivetka

Škola v přírodě Ranč u řeky
V neděli jsme přijeli a šli jsme na pokoj číslo 15, pak jsme si vybalili, pak jsme si snědli večeři. V pondělí jsme vstali a šli jsme na rozcvičku s Míšou, pak jsme si šli ustlat, umýt si obličej a vyčistit zuby. Po poledním klidu jsme šli do Přeskač do podzemí, a pak jsme šli spát. V úterý jsme vstali, šli jsme na rozcvičku a pak jsme šli na snídani. Pak jsme si šli ustlat postele a umýt si obličej a vyčistit si zuby. A pak jsme šli na oběd. Po poledním klidu jsme šli do Tavíkovic. Ve středu jsme měli stopovanou, pak jsme měli večer diskotéku. A pak večer jsme měli u táboráku opékání špekáčků a potom jsme jezdili na koni. Ve čtvrtek jsme vstali, vyčistili jsme si zuby a po odpoledním klidu jsme hráli stopovanou a to je konec školy v přírodě.
Andrejka

Škola v přírodě Ranč u řeky
V neděli jsme vybalili, šli jsme na procházku do lesa, pak jsme šli hrát přehazovanou a šli jsme spát.
V pondělí jsme vstávali a šli jsme na rozcvičku, a pak jsme šli na snídani. Pak jsme se šli učit a pak jsme šli pěšky do Přeskač do podzemí a pak jsme šli plavat.
V úterý jsme se probudili a šli jsme na rozcvičku, pak jsme se šli nasnídat. Šli jsme se učit a pak jsme šli na výlet do Tavíkovic plavat. A pak jsme šli hrát hry, pak jsme šli do ubytovny tancovat na diskotéku.
Ve středu jsme se učili a pak jsme šli do lesa vyplňovat otázky, a pak jsme šli na stezku odvahy.
Ve čtvrtek jsme šli celé poledne do lesa vyplňovat otázky.
Tomáš Kuldán

Ranč u řeky v Tavíkovicích
Jednoho dne 8. 6. 2014 v neděli jsme přijeli na tábor. Prvního dne jsme šli do Přeskač. Viděli jsme tam podzemí, kde byly úzké chodby. Měli tam vystavené keramické památky. Druhý den jsme šli do Tavíkovic, do Domova u lesa do velikého bazénu. Hráli jsme tam veliké soutěže a skákali do bazénu. Po plavání jsme šli do vířivky. Třetího dne jsme ráno chodili a hádali otázky. A večer jsme jezdili na koni. Čtvrtého dne jsme šli stopovanou. A zpátky jsme jeli traktorem
Josef Chaloupka


FOTOGRAFIE ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ KE ZHLÉDNUTÍ


Publikováno 16. 9. 2014 20:24

Zápis do MŠ

Zápis MŠ.png


Publikováno 26. 4. 2021 12:49

Rozhodnutí o uzavření MŠ

ROZHODNUTI_uzavreni_MS_Mikulovice (1).pdf


Publikováno 15. 1. 2021 12:34

Sdílení příkladů dobré praxe

Výstřižek.PNG


Publikováno 28. 11. 2019 13:37

NOVÉ! Podrobné informace k zájezdu do Anglie.

                                                                      

Odjezd: úterý 26. 3. 2019 v 9.30 h. od školy v Mikulovicích. Sraz v 9.15 h.

Autobus je vybaven televizí s videem a WC. Cestou je možné kupovat si teplé a studené nápoje (káva, čaj, nealkoholické nápoje). Vezměte si s sebou drobné české koruny na placení.

Každý si může vzít 1 hlavní zavazadlo (kufr, větší taška) max. do 20 kg, které se uloží do zavazadlového prostoru autobusu. Do autobusu si můžeme vzít jedno příruční zavazadlo 40x30x20 cm (batůžek, taška) do 5 kg, ve kterém bude jídlo na cestu, cestovní doklad, peníze, léky, Kinedryl a několik proužků náplasti. Dále si děti mohou přibalit cestovní polštářek a menší deku.

První jídlo, které na zájezdu dostaneme, bude teplá večeře v rodinách ve středu. Proto všichni budou potřebovat jídlo a nápoje na cestu a celý den v Londýně. 26. 3. odjezd z ČR, celodenní a noční přejezd přes Německo do Francie. 27. 3. přejezd v 6:00 hodin trajektem z Dunkerque do Doveru přes kanál La Manche. Po dobu plavby doporučuji netelefonovat (cca od 5.30 – 7.30 h.)

Při návratu v rodinách posnídáme a dostaneme svačinu (obědový balíček) na poslední den pobytu, tj. pátek 29. 3. Cestou přes Německo bude možnost zakoupit si bagety aj. na čerpacích stanicích, ale ceny v eurech jsou vysoké. Kdo bude chtít ušetřit, přibalí si do kufru toastový chléb a paštiky, dobře zabalený trvanlivý salám, croissanty, čokoládové tyčinky aj. Koupit se také dají instantní jídla a polévky v kelímku /např. od Vitany/, které mohou řidiči zalít horku vodou. Děti si mohou přibalit plastový hrneček nebo kelímek na horké nápoje a nechat si zalít instantní polévku ze sáčku. V sobotu 30. 3. kolem 17. hodiny překročíme hranice do ČR a děti budou mít možnost koupit si jídlo za české koruny, zastávka bývá v McDonald´s v Rozvadově.

Domů dorazíme v sobotu 30. 3. kolem 21. - 22. hodiny. Děti v předstihu rodiče prozvoní nebo jim zavolají, aby si je mohli vyzvednout v Mikulovicích u školy. 

Během pondělí 18. 3. a úterý 19. 3. 2019 odevzdají žáci ve škole peníze na vstupné, tj. 2.200 Kč, nebo 85 liber. Ti, kdo budou v uvedeném termínu na horách, mohou peníze přinést v pátek 15. 3. 2019.

Bezhotovostní platba na účet školy musí být připsána na účet do 18.3.! Částka je nižší, než se uvádělo dříve, protože sdružení rodičů věnovalo každému žákovi příspěvek ve výši 300 Kč. Ti, kdo budou platit v librách, obdrží příspěvek 300 Kč od SR v hotovosti.

S ohledem na anglické počasí (často deštivé a větrné, chladnější než v ČR, očekávané denní teploty mezi 6 – 10°C) doporučuji:

 • pohodlnou obuv (2 páry), teplé oblečení (více vrstev), bundu, pláštěnku nebo deštník, 7 párů ponožek
 • do rodiny přezůvky, pyžamo, teplé ponožky a slabou mikinu.

Děti si vezmou vlastní hygienické potřeby a ručník.

Doporučuji vzít si malé peněženky nebo sáčky na jednotlivé měny (cestou budeme platit eury na toaletách, v korunách nápoje v autobusu a v librách v Anglii), zvláště mince se pletou.

Pro skupinku společně ubytovaných dětí doporučuji adaptér do zásuvky a malý slovníček, pokud nemají v mobilu. Je třeba, aby měl každý účastník dostatečný kredit na mobilním telefonu, aktivovaný ROAMING, na lístečku u telefonu nebo v peněžence napsaný PIN a nabíječku.

 

 


Publikováno 6. 3. 2019 17:17

Nové informace k zájezdu do Anglie

Výsledek obrázku pro britská libraVážení rodiče,

cestovní kancelář, která pro nás organizuje zájezd do Anglie, umožní žákům uhradit částku za vstupné v českých korunách ve výši 2.500,-  místo dříve oznámených 85 liber. Můžete tedy dětem vyměnit jen peníze na osobní potřebu. Částku ponechám na vašem zvážení, doporučuji 15-20 liber.

Vzhledem k tomu, že CK provede většinu plateb online, upřednostní platbu v korunách.  

Pokud jste již výměnu provedli, dítě může platit v librách.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

V tuto chvíli mají všichni zaplacenou zálohu ve výši 2.000,-

Většina již uhradila doplatek ceny zájezdu, tj. 3.490,- .

Zbývajícím připomínám termín zaplacení: do 15. 2. 2019. Zájemci mohou využít bezhotovostní platbu na účet školy. Pokud zvolíte tento způsob, uveďte do zprávy: Anglie + příjmení dítěte. Číslo účtu vám sdělí paní účetní.


Publikováno 31. 1. 2019 16:22

Zájezd do Anglie - nové informace

Vážení rodiče,

začala jsem vybírat doplatek na zájezd do Anglie.                             

Zaplatili jste zálohu 2.000 Kč a zbývá doplatit 3. 490 Kč. Posílejte částku 3. 500 Kč,    10 Kč dětem hned vrátím.

Peníze vybírám do 15. 2. 2019.

Připomínám, že každý žák musí mít vlastní cestovní pas. Vystavení nového dokladu trvá  2 – 3 týdny. Expresní zhotovení je za vysoký příplatek, proto vyřízení neodkládejte.

Každý účastník bude mít s sebou 85 britských liber, ze kterých bude hrazeno vstupné a jízdné v Londýně. Doporučuji směnárnu na nám. Svobody ve Znojmě (u lázní). Nákup liber doporučuji neodkládat, nebývají dostupné každý den. (Kurz je cca 29 Kč za 1 GBP)

Všichni si vezmou několik drobných mincí v hodnotě 0,50, 1 nebo 2 Eura na toalety po cestě.

V autobusu bude možné zakoupit nápoje (balené minerálky, káva, čaj) za české koruny.

Základní informace:

Termín: 26. 3.2019 (odjezd dopoledne od školy) – 30. 3. 2019 (návrat kolem 22.00 h.)

Cena zájezdu zahrnuje cestovní náklady, ubytování v rodinách se snídaní, obědovým balíčkem a teplou večeří, pojištění pro cestu do zahraničí, služby průvodce.

Všechny alergie, omezení ve stravě aj. hlaste neprodleně předem.

Další dotazy zodpovím na schůzce 15. 1. 2019 v 15.30 h.

                                                                                                                                                                                       L. Teplá

 


Publikováno 11. 1. 2019 20:58

Informace k zájezdu do Anglie

Vážení rodiče,

přibývá dotazů od zájemců o zájezd do Anglie, proto jsem sepsala doplňující informace.

V úvodu bych chtěla podotknout, že jsem pro žáky zorganizovala již tři výjezdy do Británie, takže mám jisté zkušenosti a možnost srovnávat.

Tentokrát děti projevily zájem navštívit unikátní atrakci – ateliéry, kde se natáčela série filmů o H. Potterovi. Samozřejmě by se nevynechaly tradiční atraktivity Londýna. Do programu by se měla vejít také návštěva venkovského sídla královny a město Windsor nebo univerzitní město Cambridge. (Upřesním později, obě místa stojí za návštěvu.)

Hledání nejlepší varianty zájezdu a CK jsem věnovala mnoho času. Na první pohled levné zájezdy totiž vždy skrývají dodatečné nutné výdaje. Dostupné možnosti shrnuji níže v přehledu.

Žákům nabízím variantu C, neboť upřednostňuji kvalitní služby před nízkou cenou. Varianty A, B nezaručují, že bude dostatek času na návštěvu památek (např. Tower s korunovačními klenoty) a jízdu na London Eye – obřím vyhlídkovém kole, takže cestující ujedou téměř 1500 km a mohou zůstat jen vnějšími pozorovateli. Doporučuji ubytování v rodinách, kde dostanou děti příležitost nahlédnout do života anglické domácnosti a jsou vystaveny kontaktu s rodilými mluvčími. (Zkušenosti mi potvrzují, jak obrovskou motivaci pro studium angličtiny tato skutečnost představuje! A pro děti je to zážitek na celý život. Podotýkám, že nikdo není v rodině ubytován sám.) Možnost celodenní stravy pro děti rovněž považuji za důležitou.

Varianta A: cena 3.000 Kč

 1. den: cesta do Anglie
 2. den: pobyt v Londýně (v rychlosti jen minimální část památek Londýna + ateliéry), večer cesta domů
 3. den: cesta zpět
 • žádné ubytování, žádná strava, nesmírně fyzicky náročné!!!, pro děti nevhodné
 • předpokládaná částka na vstupy (pouze ateliéry!) a jízdné v Londýně: 25 liber

Varianta B: cena 4.000 Kč

 1. den: cesta do Anglie
 2. den: pobyt v Londýně (1. část památek + ateliéry)
 3. den: pobyt v Londýně (2. část památek Londýna), večer cesta domů
 4. cesta zpět
 • 1 ubytování v hotelu, 1 snídaně, chybí návštěva rodin
 • předpokládaná částka na vstupy, jízdné v Londýně a pobytovou taxu požadovanou CK: 75 liber

Varianta C: cena 5.500 - 6.000 Kč   (záleží na termínu)

 1. den: cesta do Anglie
 2. den: pobyt v Londýně (1. část památek)
 3. den: pobyt v Londýně (ateliéry + Windsor nebo Cambridge…bude upřesněno )
 4. den: pobyt v Londýně (2. část památek Londýna)
 5. den: cesta zpět
 • 2 ubytování v rodinách, 2 snídaně, 2 obědové balíčky, 2 teplé večeře
 • předpokládaná částka na vstupy a jízdné v Londýně: 80 liber

Zájezdu bude předcházet informativní schůzka s podrobnými informacemi, radami a tipy na cestu.                                                                                                                                                                                                                             L. Teplá

PÅíÄná ulice je jako živá 

 


Publikováno 13. 9. 2018 18:57

25. 10. 2017

Na konci října slavíme už tradičně  Halloween

Letošní hra se moc líbila. Přinesla trochu napětí a strašení, ale i dobrou zábavu a nová anglická slovíčka.

Žáci na stanovištích získávali indicie, jako skuteční kriminalisté vyhodnocovali informace a v závěru hry téměř všichni dokázali odhalit vraha krásné dívky.

Deset vylosovaných šťastlivců dostalo sladkou odměnu od sdružení rodičů.

Fotogalerie


Publikováno 25. 10. 2017 16:38