Aktuality > Základní škola > Aktivity školy > Zájezd do Řecka - 14.5.-23.5.2010

Zájezd do Řecka - 14.5.-23.5.2010

FOTKY ZE ZÁJEZDU DO ŘECKA 14.5. - 23.5 2010

Ve dnech 14.5. – 23.5.2010 uspořádala naše škola již čtvrtý rok zájezd k moři. Letos jsme změnili oproti předchozím dvěma letům destinaci. Ze tří prstů Řeckých poloostrovů Chalkidiki jsme zvolili prostřední – Sithonii v městečku Sarti. Rezidence Baraguda byla pro naše děti jako stvořená – oplocený, uzavřený objekt vyzýval k různým pohybovým aktivitám. Písečné pláže s mušličkami byly velice pozvolné, vyhovovaly i malým neplavcům. Věkové rozpětí účastníků zájezdu bylo opravdu velké (3 roky – 63 let). Mladší děti cestovali společně s rodiči či prarodiči, starší žáci pod vedením pedagogů. Kromě koupání v moři jsme podnikali vycházky do okolní přírody, městečka a také za zábavou. Lodí jsme se zajeli vykoupat do modré laguny na opuštěném ostrůvku Diaporos, zaskákali si do moře přímo z lodě u pomerančové pláže a připravili si řecký salát společně se souvlaki v jedné malé zátoce. Kdo si vylovil mořské ježky, mohl je i ochutnat (připravoval kapitán lodi). Někteří účastníci si chtěli vyzkoušet něco neobyčejného a nového. Po absolvování základního výcviku potápění měli možnost obdivovat krásy podmořského světa u poloostrova Sithonie. Trasa výletu na mulách vedla podél pobřeží do blízkých hor, kde naši „jezdci“ obdivovali nádherné přírodní scenérie okolí Sarti. Kdo měl zájem mohl z lodi obdivovat krásu chrámů na poloostrově Athos. Z lodi proto, že vstup je prostě zakázán. Celý zájezd probíhal v duchu dobré nálady a pohody u všech účastníků – prostě, bylo to super.