Aktuality > Mateřská škola > Naše úspěchy

Naše úspěchy

pro kolektiv

MATEŘSKÉ ŠKOLY MIKULOVICE

v soutěži " O NEJKRÁSNĚJŠÍ VÁNOČNÍ OZDOBU "

Již po druhé jsme se zúčastnili celostátní soutěže " O nejkrásnější vánoční ozdobu. Naše ozdoba byla ořechová hvězda, která získala 9. místo a výhru 1000 ,- Kč a zásobu minerální vody Ondrášovka.

Ve čtvrtek 22. prosince za námi do Mateřské školy v Mikulovicích přijel na návštěvu pan Michal Hašek, hejtman Jihomoravského kraje. Dozvěděl se o našem velkém úspěchu v soutěži „O nejkrásnější ozdobu“ . Přijel s úsměvem, s náručí plnou plyšáčků a dobrým srdcem. Udělal nám velkou radost a obdaroval všechny naše děti a paní učitelky milým dárečkem. Snad se u nás panu Haškovi líbilo. Svou přítomností a dárky nám pomohl navodit tu správnou atmosféru Vánoc. S přáním hezkého prožití vánočních svátků se s námi rozloučil a doufáme, že jsme se neviděli naposled.

Více fotografií - odkaz

Mikulovická školka zabodovala

Naší mateřské škole v Mikulovicích byla v říjnu nabídnuta účast v soutěži „ O nejkrásnější vánoční ozdobu“ . Chopili jsme se této příležitosti a s dětmi jsme vyrobili hned pět ozdob. Jednalo se o celorepublikovou soutěž, které se zúčastnily různé školy, školky i zájmové organizace. Sešlo se 2 100 ozdob. Náš výrobek byl vybrán mezi nejlepšími, umístil se na nádherném 2. místě a získal pro naši školku 10 000 Kč a plyšového opičáka. K výrobě jsme použili materiál, který nám věnoval jeden tatínek. Darovaná dřevěná prkénka jsme použili již několikrát. Při výrobě svícnů, udělaly radost maminkám a tatínkům. Podruhé jsme je nazdobili přírodninami a kořením a zavěsili je na náš adventní strom. Strom krásně ozdobily a přišly vhod v tuhých mrazech ptáčkům. Letos jsme z těchto prkének vyrobili už zmiňovanou ozdobu a poslali ji do soutěže. Jsme rádi, že se nám trpělivost vyplatila a už teď se těšíme na zářící očka dětí , až dostanou hračky za vyhrané peníze. Výhru jsme obdrželi na slavnostním vánočním koncertě, který se konal 17. prosince 2011 v Ostravě v hotelu IMPERIAL . Osobně ji za nás všechny převzala vedoucí učitelka paní Ludmila Caklová. Z výhry máme všichni velikou radost a tímto bychom se chtěli pochlubit i Vám a přikládáme foto naší vítězné ozdoby.